EN ÇOK SEYAHAT ETTİĞİMİZ YERLER

Araştırmalara göre, geçtiğimiz sene Türk gezginlerin seyahatleri için tercih ettiği en popüler ülkeler arasında ABD ilk sırada yer alırken; Amerika’yı Almanya ve İtalya takip ediyor. 

Bir otel ve seyahat sitesi,  otel fiyatlarıyla ilgili yayınladığı endekste 2017 verilerini değerlendirdi.  Geçtiğimiz yıl Türklerin en fazla ziyaret ettiği ülkeler ise Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve İtalya olarak sıralandı.

Endeks sonuçlarına göre Türk gezginler arasında en popüler ilk 3 şehir Paris, Pattaya ve Amsterdam şeklinde sıralandı. Aynı listede Londra 2016 yılına göre bir basamak yükselerek 4. sıraya otururken; Roma da bir basamaklık bir yükselişle 5. sırada yer aldı. Roma’yı Phuket, Berlin, Milano, Dubai ve Barselona takip etti.

Endekste popüler destinasyonlar arasında yer alan Tayland, Phuket ve Pattaya gibi destinasyonlar da aslına bakarsan sıcak ve güneşli iklimlere olan merakımızı gözler önüne seriyor.

Türk Gezginler için En Popüler Ülkeler ve Şehirler

Sıra Ülke
1 Amerika Birleşik Devletleri
2 Almanya
3 İtalya
4 Tayland
5 Fransa
6 Yunanistan
7 Hollanda
8 İspanya
9 Birleşik Krallık
10 Ukrayna

 

Sıra Şehir
1 Paris
2 Pattaya
3 Amsterdam
4 Londra
5 Roma
6 Phuket
7 Berlin
8 Milano
9 Dubai
10 Barselona

Yabancı seyahat severler için en popüler şehir İstanbul oldu

2017 yılında Türkiye’ye gelen yabancı gezginler için İstanbul hala en çok ziyaret edilen şehir olmayı sürdürürken; Türkiye’nin en önemli turistik bölgeleri olan Antalya, Alanya, Bodrum ve İzmir ziyaret edilen en popüler şehirler arasında ilk 5’te yer aldı.

İşte geçtiğimiz yıl uluslararası gezginler için Türkiye’deki en popüler şehirleri:

Sıra Şehir
1 İstanbul
2 Antalya
3 Alanya
4 Bodrum
5 İzmir
6 Side
7 Ankara
8 Fethiye
9 Belek
10 Nevşehir

 

 

Kaynak: http://www.womenshealth.com.tr/en-cok-nereye-seyahat-ediyoruz/

Görüntülenme:
229
Kategori:
Yaşam

Leave a Comment