HAYATINI GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN BU KÜÇÜK TÜYOLARI KULLAN

KÜÇÜK TÜYOLARLA HAYATINI GÜZELLEŞTİR

 |    ANASLİDEAŞK&SEKSYAŞAM

 

Gündelik yaşamın inceliklerden aşk hayatını iyileştirmeye kadar işine yarayacak bazı tüyolar veriyoruz. Bizce bir kenara not etmende fayda var. 

‘No! How One Single Word Can Transform Your Life’ kitabının yazarı Jana Kemp, “Masanın yanında ziyaretçiler için yedek sandalye bulundurma.  Bu, onlara oyalanmalarında sakınca olmadığı mesajını verebilir” diyor.

Cüzdanına gülümseyen bir bebek fotoğrafı koy. Kaybettiğinde sana teslim edilme ihtimalini yüzde 29 artırırsın.

Queensland Temiz Enerji Ofisi,  kıyafetlerini sıcak ya da ılık suyla yıkamaktan vazgeçmeni söylüyor.  (etiketinde öyle yapmanız gerektiği söylense bile). Çamaşır yıkarken sıcak su kullanmak çok daha fazla enerji harcanmasına neden olur

Pahalı bir alışveriş yapmadan önce 30 gün bekle. Sonra kendine o ürüne hâla ihtiyacınız olup olmadığını sor. İsteğin aslında geçici bir şey olabilir.

Seksolog Dr. Rachel Ross, partnerinin başını okşamanı öneriyor. Zira bu bölge, yoğun cinsel istek uyandırmakta…

Orgazm olurken partnerinin  gözlerinin içine bak. Bu hem senin orgazmının yoğunluğunu hem de onun arzusunu arttırıyor.

Bitki çaylarının iyileştirici gücünün olduğu yadsınamaz bir gerçek. Yatmadan önce bir fincan papatya çayının içine bir çay kaşığı bal ekleyip iç. Ruh halinin sakinleşmesine yardımcı olacaktır.

‘A Girl’s Best Friend is Her Money’ kitabının yazarı Jasmine Birtles, “Kredi kartı yerine banka kartını kullan” diyor.  Banka kartınla alışveriş yapma fikri hiç cazip gelmiyor değil mi?

Düzenli olarak rüya defteri tut. Sabah uyanınca rüyalarını not almak, bilinçaltının dilini çözmeni sağlar. Zihninde neler olup bittiğini anlar ve sağlıklı olmayan düşünsel yapıları değiştirebilirsin.

Seksin olmazsa olmazlarından biri de kayganlaştırıcı. Peki ya evde kalmamışsa? Çözüm basit: Zeytinyağı kullanmak. Tabii prezervatifle birlikte değil (zira zeytinyağı kauçuk yapının bozulmasına neden olabilir).

Partnerinin saçma esprilerine de gül. McMaster Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar,  erkeklerin mizahı önemsediklerini ve eğlenceli oldukları konusunda onay beklediklerini gösteriyor.

‘Yapman gereken’ler öylece beklerken kendini ‘yapmak istediğin’ aktivitelerle oyalanırken mi buluyorsun? Profesör Katherine Milkman, sevdiğin aktiviteleri listende yapılması gerekenlerle birleştirerek, uzun vadede olumlu sonuçlar elde edebileceğini, ancak bunun için güçlü bir iradeye sahip olmanız gerektiğimi belirtiyor. Örneğin pedikür yaptırırken doktorunu arayıp rutin kontrollerin için randevu alarak işe başlayabilirsiniz.

 

 

Kaynak: http://www.womenshealth.com.tr/kucuk-tuyolarla-hayatini-guzellestir/

Görüntülenme:
194
Kategori:
Yaşam

Leave a Comment