Onlar En Güzel Sese Sahip

 

Bang&Olufsen
Hoparlör üreten en iyi firmaların başında gelen Bang&Olufsen (bang-olufsen.com), yüksek kalite ses sistemleri, televizyonlar ve telefonlar üreten Danimarkalı bir şirket. 1925 yılında Peter Bang ve Svend Olufsen tarafından kurulan şirketin ilk önemli ürünü, alternatif akımla çalışan bir radyo. Yıllar içinde sayısız ürüne imza atan marka, 90’ıncı yılını kutlarken, akıllı telefonlarla yönetilen ve neredeyse bir ev fiyatına satılan BeoLab 90 dev hoparlörü ve geçtiğimiz ağustosta da, sesin geleceği olarak lanse edilen BeoLab 50 ile adından söz ettiriyor.

Harman Kardon
1953 yılında Dr. Sidney Harman tarafından kurulan Harman Kardon’ın (harmankardon.com) altyapısı, Dr. Sidney’e ait. 1939 yılında ses sistemleri yapan bir firmanın mühendislik departmanında çalışmaya başlayan Harman’ın yolu, işin başmühendisi olan Bernard Kardon ile kesişiyor. Kardon ile iyi anlaşan Harman, David Bogen’in sahibi olduğu şirketin de iznini alarak çeşitli çalışmalar yapıyor. Ancak bir süre sonra Harman, Bernard Kardon’ı da yanına alarak, Bogen, yeniliklere çok açık bir kişi olmadığından şirketten ayrılıyor. 1953 yılında Harman Kardon adıyla ilk tasarımını hayata geçiren marka, o günden bugüne sunduğu akustik performansıyla, orijinal kayıtlara en yakın sesi müzik tutkunlarıyla buluşturmayı sürdürüyor.

JBL
James Bullough Lansing tarafından 1946 yılında kurulan ve kurucusunun baş harflerini taşıyan JBL’den (jbl.com) bahsederken Harman Kardon’ı anmadan olmaz. Öyle ki, James Bullough Lansing, Harman Kardon’ın kurucusu Sidney Harman ile tanıştıktan sonra, JBL, 1969 yılında Harman International çatısı altına giriyor. Mühendisler tarafından geliştirilen birinci sınıf ses teknolojisiyle ve tabii Harman’ın bu konudaki deneyimiyle dünyanın en ünlü markaları arasına girmeyi başaran JBL, çarpıcı ses sistemlerine, hoparlörlere ve kulaklıklara imza atmaya, özellikle de rahatlıkla performansı bir araya getirmeye devam ediyor.

Polk Audio
1972 yılında müzik tutkunu üç arkadaşın bir araya gelmesiyle ilk adımlarını atan Polk Audio (polkaudio.com), iyi ses sistemini ve yüksek kaliteyi hedefliyor. Yeni fikirler üretmek için bir araya gelen Matt Polk, George Klopher ve Sandy Gross’un mekanik mühendislik ve fizik alanındaki yetenekleriyle şekillenen Polk Audio’nun çıkış noktası konser salonundaki akustiğe ulaşabilmek oluyor. Oturma odasında bir buzdolabı kadar yer kaplamayan ilk hoparlörlerinden bugüne Polk Audio, hoparlör konusundaki en büyük markalar arasında gösteriliyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: http://www.robbreport.com.tr/en-guzel-ses-onlarin/

Görüntülenme:
422
Kategori:
Cihazlar · Dijital Hayat

Leave a Comment