IZGARADA PİZZA TARİFLERİ!

Evde yapacağınız nefis pizza daha tazeyken ve daha sağlıklı malzemelerle doluyken, neden midenizi bozacak bir pizza siparişi veresiniz ki?

Adım 1

Hamuru Hazırlayın

Bir fırından yarım kilogramlık bir pizza hamuru (4 pizzalık) alın veya pizzacınızdan size kendi hamurlarından satmasını rica edin. Ardından…

1 Hafif unladığınız bir yüzeyde hamuru 1,5 cm kalınlığında olacak şekilde esnetin veya açın. Hamur ızgaranıza sığdığı sürece şekli fark etmez.

2 Izgaranızı doğrudan olmayan, orta ısıda ısıtın. Telleri hafifçe yağlayın. Malzemeler erişebileceğiniz bir yerde olacak şekilde yakınlarda bir çalışma alanı belirleyin.

3 Hamurun bir tarafını yağlayın. Yağlanan tarafı dolaylı ateşe koyun, 1 ila 2 dakika, hamur kızarana dek pişirin. Hamuru çalışma alanınıza pişmiş tarafı üste gelecek şekilde çevirerek alın.

4 Taban malzemesini sürün ve diğer malzemeleri ekleyerek hamuru dolaylı ateşe yeniden koyun. Izgaranın kapağını kapatın ve hamurun kenarları çıtır çıtır olana dek, 5 ila 7 dakika pişirin. Üzerini süsleyin, soğuması için birkaç dakika bırakın. Ardından dilimleyin ve servis edin. 1 büyük pizza tarifidir.

Adım 2

Malzemeleri Hazırlayın

Pizzanızı yapmadan önce kabak, patlıcan, biber, soğan ve mantar gibi sebzeleri ızgarada pişirin. Ürünlerin çoğu, çiğ eklendikleri takdirde sonradan yeterince pişmeyecektir. Tüm çiğ etler eklenmeden önce pişirilmelidir. Ölçüsü verilmeyen tüm malzemeleri damak tadınıza göre ekleyin. Bu, bir bilimden çok, sanattır.

1 Füme Balık

Taban sos Krem peynir

Malzemeler Yarım kâse dilimlenmiş salatalık, 85 gram dilimlenmiş füme somon, 1/3 kâse ince dilimlenmiş kırmızı soğan, 2 yemek kaşığı kapari, 2 çay kaşığı limon kabuğu rendesi

Süsleme Doğranmış taze dereotu

2 Tatlı tuzlu

Taban sos Ricotta peyniri

Malzemeler 1 adet dilimlenmiş şeftali, yarım kâse dilimlenmiş közlenmiş kırmızıbiber, 85 gram dana bacon, 2 yemek kaşığı doğranmış badem

Süsleme Roka, saf sızma zeytinyağı

3 Elmalı Pazı

Taban sos Karamelize soğan

Malzemeler 113 gram dilimlenmiş Camembert veya Brie peyniri, 1 kâse pazı yaprağı (kale), 1 adet dilimlenmiş elma, 3 yemek kaşığı doğranmış adaçayı

Süsleme Kızarmış ceviz, pekmez

Görüntülenme:
185
Kategori:
Beslenme

Leave a Comment