Fit erkek testi!

Çoğu erkek spor salonunda kendini zorladığını düşünüyor. Bu testler sınırınızın nerede olduğunu size gösterecek ve bu sınırı aşmanıza yardımcı olacak. Fit erkek testi ile kendinizi görün.

Bazı zorlu fitness sınavları vardır. Bir de Gym Jones’tan ağır zihinsel testler…

Aşağıdaki 4 test, erkekleri ter içinde bırakması, yorgunluktan yıkılmalarına, küfürler etmelerine sebep olması ve hatta ağlatmasıyla biliniyor. Ancak bu testleri tamamlamaya cesaretiniz varsa sonunda daha güçlü, daha fit ve daha iyi olursunuz. Bu yüzden listeden bir tane seçin, önünüze bakın ve duraksamadan başlayın.

1 Dakikalık Sprint

“Bir dakika çok uzun görünmeyebilir ancak kendinizi yeterince zorlarsanız uzundur,” diyor Gym Jones’tan Rob MacDonald. “Bu, kendinizi zorlamaya ne kadar istekli olduğunuzu gösterecektir. Sonunda bitmiş bir halde olmazsanız kendinizi tutmuşsunuz demektir.”

Talimatlar: Air bike’lardan birine binin ve 60 saniyede olabildiğince çok kalori yakmaya çalışın. (Bisiklet sonucu gösterecektir.) Ortalama 45’tir, Gym Jones rekoru ise 89.

2.000 Metre Row

“Bu, klasik bir Gym Jones testi,” diyor MacDonald. “Zamanla yarıştığınız egzersizler yaptığınızda formunuzda hileler yapabilir ve kolaya kaçabilirsiniz. Burada ise yalnızca siz ve bilgisayar var: Hile yok, kısa yol yok. Sadece size bakan objektif geri bildirim var.”

Talimatlar: Row makinesindeki mesafe ayarını 2.000 metre olarak belirleyin. Bu mesafeyi 7 dakikadan daha kısa sürede tamamlamaya çalışın.

10 Metre Cinayeti

“Bu test sizin “o an” ile -antrenmanda ya azmettiğiniz ya da bıraktığınız noktayla yüzleşmenize neden oluyor,” diyor MacDonald.

Talimatlar: Bir kronometre alın ve bir piste çıkın. Kronometreyi 1 dakikaya kurun ve 10 metre koşun, dakikanın kalanında ise dinlenin. Ardından, 20 metre koşup dakikadan kalan sürede yine dinlenin. Zamanında tamamlayamadığınız noktaya gelene ek 10 metre ekleyerek ilerlemeye devam edin. Hedefiniz: 200 metre.

Burpee’yle Gelen Ölüm

“Bu testi yapmak için spor salonuna veya herhangi bir özel ekipmana ihtiyacınız yok,” diyor MacDonald. “Tüm ihtiyacınız olan acı çekmeye ve neyden yapıldığınızı keşfetmeye istekli olmanız.”

Talimatlar: 100 burpee’yi yaptığınız süreyi kaydedin, pushup esnasında göğsünüz yere değsin ve her tekrarın sonunda zıplayın. Testi yaptığınız her seferde (birkaç haftada bir) daha hızlı tamamlamaya çalışın.

 

Görüntülenme:
200
Kategori:
Fitness

Leave a Comment