Erken boşalma sorunu nasıl çözülür?

Erken boşalma sorunu nasıl çözülür? sorusu çoğu kişiyi ilgilendiren türden. Şimdi kemerleri bağlayın ve tavsiyelerimizi hayata geçirin.

Çoğu erkek yatakta daha uzun süre aktif olmak ister. Boşalma sürenizi ayarlayamadığınızı, deneseniz dahi erteleyemediğinizi mi fark ettiniz? Erken boşalma dediğimiz bu durumu 18 ila 59 yaş arası her 3 erkekten 1’i yaşıyor.

Çoğu erkek boşalma sürecini olabildiğince uzatmak istiyor çünkü seks iyi hissettiriyor ve genellikle kadınların orgazma ulaşma süreçleri erkeklerden daha uzun. Kadın partneri olan erkekler için karşısındakini orgazma ulaştıracak kadar uzun bir ereksiyon büyük önem taşıyor.

Aşağıda göreceğiniz ipuçlarıyla erken boşalma sorununuzu atlatabilirsiniz. Bunlardan bazıları sizi uğraştıracak, bazıları hızlı bir çözüm sunacak, bazıları ise doktora bir ziyaret gerektirecektir. Ancak çözüm yolu her ne olursa olsun, sonucun sizi tatmin edeceğinden emin olabilirsiniz.

MASTÜRBASYONDA USTALAŞIN

Kendi orgazmınızı değil, partnerinizinkini düşünerek mastürbasyon yapın. Yani, acele etmeyin: 15 dakikaya kadar uzatmaya çalışın. Kendinizi dönüşü olmayan noktaya kadar getirin ancak süre dolmadan boşalmayın.

SIKIN

Mastürbasyon veya seks sırasında boşalmaya çok yaklaştıysanız durun ve penisinizin başının hemen altını sıkın. Bu noktaya başparmağınız ve işaretparmağınız ile sert bir baskı uygulayın ve basıncı penisinizin içindeki tüpe, üretraya odaklayın. Sıkma tekniği, seks terapisinin ikonları tarafından geliştirildi. Bu, kanı penisten geçici olarak uzaklaştırır ve bir anlığına cinsel gerilimi azaltarak boşalma dürtüsünü baskılar.

BOŞALMANIN KAÇINILMAZLIĞININ NEDENİNİ BELİRLEYİN

Masters and Johnson, cinsel tepki sürecini dört aşamaya ayırdı: Heyecan, plato, orgazm ve çözülme. En çok endişelendiğimiz süreçler plato ve orgazm aşamalarıdır çünkü birçok erkek platodan orgazm noktasına çok hızlı geçebiliyor.

Buradaki püf nokta, yavaşlamak ve cinsel tepki süreci boyunca hislerinizin spektrumu olduğunun farkına varmaktır. Ardından kendi kaçınılmaz boşalma noktanızı bulursunuz. Cinsel heyecanınızı 1 ila 10 arasında ölçün. Kendinizi 7’de tutmaya çalışın.

EGZERSİZ YAPIN

Kegel’in sadece kadınlara özgü olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Kegel, pelvik tabanınızdaki pubokoksijeal kaslarınızı (PC) sıkılaştırmanıza yarayan bir egzersizdir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda bu kas bulunur ve idrarınızı yaparken tekrar tekrar durdurup başlatırken bu kasların yerini anlayabilirsiniz (Dolu bir mesane ile başlayın).

Egzersizi bir kere anladığınızda, artık Kegel’i istediğiniz yerde, masanızda, arabanızda, evinizde yapabilirsiniz. PC kaslarınızı sıkın ve 10’a kadar sayın, ardından bırakın. 10 set halinde uygulayın. Daha güçlü PC kasları, kaçınamayacağınız noktaya yaklaştığınızda boşalma kontrolünüze de yardımcı olacaktır.

BASTIRIN, İTTİRMEYİN

Ona sataşın, laf atın. Penisinizin başını klitorisinin başına bastırın. En hassas sinir uçlarının bulunduğu vajinal girişinde gezinin. İlişkiye girdiğinizde vajinal kanalının ilk birkaç santimetresine kadar giren küçük, sığ hareketlere odaklanın. Penisinizi G-noktasına bastırın. Güçlü bir şekilde ittirmediğinizde daha uzun süre dayanacaksınız.

BİRAZ KİBAR OLUN

Beyler, kadınlar önden ve burada yalnızca kapıyı tutmaktan bahsetmiyorum. Kadınınızı mutlu edin. Kadınların çoklu orgazm yaşama konusunda doğuştan bir kapasiteleri var. İlk orgazmına ulaşmasını sağladığınızda bu sizin üzerinizdeki memnun etmeye yönelik baskının ve sizi erken boşalmaya iten psikolojik anksiyetenin bir kısmını kaldıracaktır. Parmaklarınızı, ağzınızı kullanın. Yaratıcı olmaya odaklanın. Onu mutlu ederek kendinizi de mutlu edin.

Görüntülenme:
241
Kategori:
Seks

Leave a Comment