Aç karnına kahve içmek?

Sabahları kahvaltı yapmadan aç karnına kahve içmek doğru mu? Araştırmacılar bu konuda hemfikir olmuş değil.

Kahvenin faydaları saymakla bitmez. Hafızayı güçlendiren, demansı önleyen, kansere karşı etkili bir silah kahve.  birçok faydası var. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda bir takım biliminsanı, aç karnına kahve içmek doğru bir davranış diyor. Kahvaltı etmeden kahve içmek konusu iş hayatındaki çoğu kişinin kafasını karıştırıyor.

Sabahları kahvaltı yapmadan önce kahve içmemeniz için uzmanların sıraladığı nedenler şöyle:

Midenizdeki asitler yenilen yiyeceklerin parçalanmasını ve sindirilmesini sağlıyor. Eğer kahvaltı yapılmadıysa midenin salgıladığı asitlerin parçalayacağı bir şey olmuyor. Bu nedenle aç karnına içilen kahve midenin dengesini değiştiriyor.

Kanser hücrelerinin asitli ortamlarda daha çabuk üreyebildiği bir gerçek. Kahveyle dolmuş bir midenin kansere davet çıkarma riski yüksek. Aç karna içilen kahve, karın ağrısı, mide yanması da yapabilir.

Vücudunuza az bir miktar kafein alsanız bile bu size iyi gelir. Kendinizi zinde ve mutlu hissedersiniz ancak çok kahve içmek sizi huzursuz eder ve anksiyeteye neden olur. Aç karnına içilen kahve aynı zamanda iştah kaybına neden olur ve çarpıntı yapabilir.

Özetleyecek olursak canınız çok kahve içmek istediğinde bir miktar için ve vücudunuzdaki değişimi gözlemleyin. Eğer bu size iyi gelmezse bu davranıştan vazgeçin.

Leave a Comment