Gazlı içecekler nasıl bırakılır?

Gazlı içecek bağımlısı biri bunları içmekten nasıl vaz geçer? 5 adımda gazlı içecekleri sonsuza dek bırakma planınız!

1 Yerine koyabileceğiniz bir şey bulun

Diyet kolaya geçmek yerine kolayı harika yapan aynı unsurları size sunabilecek bir değişiklik bulun. Gazı ve tatlılığı için meyve aromalı bir maden suyu satın alın. Kafein için antioksidanla dolu yeşil çayı deneyin. NIH’ten Dr. Kristina Ingeborg Rother, hoş bir otelde görmüş olabileceğiniz gibi içinde portakal ve limon olan suyu öneriyor.

2 Alışkanlık haline getirin

Değişiklik olarak tercih ettiğiniz içecekleri, gazlı içecekleri tükettiğiniz zamanla aynı anda tüketin. Öğlen 2.00’de aldığınız yudumun veya film içeceğinizin yerine geçsin. Ben de kahvaltıda içtiğim diyet kolayı çayla değiştirdim.

3 Kendinizi doğru ödüllendirin

Kendinizi ödüllendirmek istiyorsanız, bir bardak kahve alın ve içine 1 çay kaşığı şeker koyun,” diyor Dr. Rother. “Bu 16 kaloridir. Gazlı içecek içmek isterseniz arada bir içebilirsiniz,” diye ekliyor. “Sürekli suçluluk duygusuyla yaşamayın ama kontrollü olun. Beyniniz bunu çözecektir.”

4 Pazarlamaya direnin

Azminiz her gün yeni aromalarla, yeni reklamlarla ve yeni numaralarla test edilecek. Kanmayın. O parlak kutuları ne kadar erken çaresizce bir pazarlama taktiği olarak görürseniz onları içme isteğinizle başa çıkmanız o kadar kolaylaşır. “Farkındalık önce gelir,” diyor Jean Welsh. “Sağlıklı davranışlar bunu takip eder.”

5 Bir yudum alın, hata yapmaktan kaçının

Altı ay içmedikten sonra gazlı içecekleri tatmayı deneyin. Hatırladığınızdan daha tatlı ve metalik olacaktır. Dariush Mozaffarian, “Artık gazlı içeceklerin tadına katlanamıyorum,” derken benim sözlerimi de aktarıyor olabilir.

 

Görüntülenme:
199
Kategori:
Beslenme

Leave a Comment