Touch ID Özellikli Yeni MacBook Air

New York’ta gerçekleştirilen 30 Ekim’de gerçekleşen Apple Etkinliği’nde Apple CEO’su Tim Cook MacBook’la ilgili pek çok yenilik sundu.

MacBook’un yenilenen Air modelinin tanıtıldığı etkinlikte; piyasaya çıktığında inceliği, hafifliği, bu sınıftaki performansı ve sıra dışı pil ömrüne atıfta bulunan Cook, MacBook serisi içerisinde en çok sevilen modelin Air olduğunu belirtti ve yeni Air modelinin Retina destekli olarak çıkacağını belirtti.

4 MİLYON PİKSELLİK EKRAN

Yeni MacBook Air tamamen yeniden tasarlanmış olan Retina ekran 13.3 inçlik ekranda çerçeveler yüzde 50 daha küçüldü. Çözünürlük ise 4 kat arttı ve 4 milyon piksele yükseldi. Yüzde 48 daha fazla renk gösterebilen yeni Air modelinde kamera facetime için yukarıda yer alıyor.

Touch ID entegre edilen MacBook Air’de T2 güvenlik çipi yer alıyor. Böylece parmak izi olmadan izinsiz olarak başkaları tarafından ele geçirilmesi engelleniyor.

Touch ID düğmesi de Touch Bar’lı MacBook Pro’lardaki gibi Siri’yi de çalıştırıyor.  Yeni MacBook Air’de ise tabi ki daha geniş bir trackpad yer alıyor. Yüzde 20 daha geniş trackpad’e sahip olan Air’in ses özellikleri de artık daha güçlü. 2 katı bass ve yüzde 25 daha güçlü hoparlör sunan cihaz 2 adet thunderbolt 3 yuvası var. 5K ekran eGPU’ları destekliyor.

YENİ MAC MINI TANITILDI 

Yeni versiyonu müjdelenen bir diğer cihaz ise Mac Mini oldu. MAC Mini işlemcileri 4 ve 6 çekirdekli olacak ve Intel’in 8.nesil işlemcilerini kullanacak.

Hafıza olarak daha önce 16 GB olan mini’nin artık 32 ve 64 GB RAM kapasiteli olacak. Depolamada yeni mini’nin flash diski ise 2 TB’a çıktı ve yine güvenlik çipi T2 yer alıyor. Yeniden tasarlanan soğutma sistemi ile yine sessiz çalışacağı belirtilen cihazın 4 USB-C yuvası, Ethernet, HDMI gibi çıkışları var.

Yeni Mac mini bugünden itibaren sipariş verilebiliyor ve 7 Kasım’da teslim edilebiliyor.

Görüntülenme:
147
Kategori:
Cihazlar · Dijital Hayat

Leave a Comment