Gaz çıkarmanın faydaları!

Gaz çıkarmanın faydalarını hiç merak ettiniz mi? Gaz çıkarmanın şaşırtıcı etkisine bir göz atın!

Gaz çıkarmak tamamen doğal bir olaydır.  Besinlerin sindirim sürecinin normal bir parçası olan gaz çıkarmak, sağlıklı bir bedeni temsil eder. Halk arasında osurmak olarak bilinen eylem için hiç duymadığınız bilgiler ortaya koyuyoruz. Osurmanın faydaları, etkileri, belirtileri!

Gaz kokusu faydalıdır

İnanması çok güç biliyoruz ama yapılan araştırmalar gaz kokusu olarak aldığımız kokunun, yani bir bileşik olan hidrojen sülfürün aslında bizi daha sonraki hastalıklardan koruyabileceğini, bağışıklığımızı güçlendirebileceğini gösteriyor. Bu gaz, genellikle sindirim gazı içinde bulunan “çürümüş yumurta” kokusu veren toksik bir madde olarak biliniyor.

Gaz çıkarmak şişkinliği azaltır

Yemeği abarttığınız bazı günlerde vücudunuzda, daha çok karnınızda bir şişkinlik ve basınç hissedersiniz. Bunun nedeni karnınızda biriken gazlardır.
https://www.menshealth.com.tr/gazli-icecekler-nasil-birakilir/

Gaz tutmak sağlıklı değildir

Bebeklerin gazını çıkartmak için uzun çabalar ve uğraşlar gösteren anne ve babalara bir bakın. Bu iş aslında çok önemli. Uzmanlara göre, gazınızı nadiren tutmak size bir sorun yaratmaz ancak, sindirim sorunları yaşamamanız için gazınızı tutmamaya özen gösterin. Gaz çıkarmak sizi iyi hissettirir.

Gaz çıkarmak vücudun bir sinyali olabilir

Gazınızın sıklığı, kokusu ve sesi değişiklik gösteriyorsa eğer siz bunu hemen anlayabilirsiniz. Aşırı olarak gözlemlediğiniz her gaz seansı, laktoz intoleransı gibi hafif ve kolon kanseri gibi aşırı hastalıklar için size bir uyarı niteliğindedir.
smoke steam

Gaz çıkarmak sağlıklı bağırsak baktirelerine sahip olduğunuzu gösterir

Daha sağlıklı bir yaşam tarzını tercih etmeye başladığınız andan itibarten gazınızın şekli değişebilir. Bunun nedeni bağırsak bakterilerinizi besleyen ve daha etkili sindirim yapmanızı sağlayan gıdalar tüketiyor olmanızdır.

Leave a Comment