Fit erkeklerin yatakta daha iyi olmalarının 6 nedeni

Spor salonu müdavimlerinin yatak odasında daha iyi olduğunu az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Aynısı karşı cins için de geçerli…

cinsellik

Sekste iyi olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Güzel. Peki spor salonunda döktüğünüz terlerin sekste daha iyi olmanızı sağladığını biliyor musunuz? Onu da bildiğinizi varsayıyoruz.  Ama bunun nedenleri hakkında kafanızın karışık olduğundan eminiz. O halde antrenmanlarınızın yatak performansınıza nasıl katkı sağladığına bakalım.

Testosteron seviyesi nasıl artar?

1- Süreyi uzatır

Gerçeklerle yüzleşin: Partneriniz dün gece yaşadıklarınızı gidip en yakın arkadaşlarına anlatacak. Kesin. Muhabbet bununla da sınırlı kalmayacak. Ardından da partnerinizin arkadaşlarının size karşı bakışlarının değiştiğini göreceksiniz. Neden mi? Çünkü spor salonunda harcadığınız saatler, yatakta geçirdiğiniz saatlerin uzamasını sağlıyor.

2- Daha çekici görünmenizi sağlar

Tartışmaya gerek yok herhalde. Hele bilim insanları da bunu destekliyorsa, hiç yok. Örneğin, Social Psychological & Personality Science’da yer alan bir çalışmada, yüz yağları daha az olan erkeklerin kadınlar tarafından daha çekici bulunduğu sonucuna varılmış. University of California’da yapılan bir araştırmada ise, kadınların yapılı ve kaslı erkekleri beğendiği ortaya konulmuş.

3- Sertleşme sorununu önler

Public Library of Science’da yer alan bir araştırmada, ne kadar egzersiz yaparsanız, kan dolaşımınızın ve ereksiyon sertliğinizin de o kadar artacağı belirtiliyor. Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada ise egzersiz sayesinde sertleşememe sorununun %30 azaltığı belirtiliyor.

4- Pozisyonlar zenginleşir

Kabul edelim: Seksi seks yapan şey çeşitlilik. Egzersiz sayesinde kendi bedeninizi çok farklı şekillerde kullanmaya başlarsınız. Bu da pozisyonların zenginleşmesi ve kendi bedeninizin sınırlarını yeniden oluşturmanız demek.

5- Daha fazla seks yaparsınız

Yapılan araştırmalar, haftada 60 dakikalık bir antrenmanın erkeklere sadece daha güçlü orgazm fırsatı sunmadığını, ayrıca daha uzun süre erekte kalabilmelerini sağladığını gösteriyor. Bu insanların partner sayısında da artış oluyor.

Dahası da var: Antrenmanlarınız, testosteron seviyenizi arttırdığı için, libidonuz da yükseliyor.

6- Kendinize olan güveninizi arttırır

Olay çok basit: Partneriniz, özgüveni yüksek birisi ile seks yapmaktan daha fazla keyif alacaktır. Rochester Üniversitesi araştırmacıları da farklı bir şey söylemiyor: Çünkü kadınlara göre en çekici özelliklerden birisi, karşı cinsin özgüveni.

Comments are closed.