En Faydalı Sekiz Baharat

ZENCEFİL : Anti bakteriyel, anti viral, anti enflamatuvar olarak kullanılabilir.

 

 

CHİA : Kan şekerini ve kolesterolü dengelerken, antioksidan özelliği sebebiyle kanser riskini azaltır.

 

KARANFİL: Omega-3 ve Omega-6 barındırmasıyla dikkat çeken zencefil, soğuk algınlığı, öksürük gibi bağışıklık sistem hastalıklarına iyi gelmektedir.

 

 

TARÇIN: Kolesterol üstünde de dengeleyici etkisi olan tarçının antioksidan, antiseptik ve antibakteriyel özellikleri de vardır. Kanın pıhtılaşmasını önlemeye yardımcı olan tarçın zengin lif içeriği sayesinde sindirimi kolaylaştırır.

 

PUL BİBER : Yüksek miktarda C vitamini içerdiğinden doğal antibiyotik olarak tanınan pul biberin vücut için mucizevi bir besin olduğunu söyleyebiliriz.

 

ZERDEÇAL : Artirit, pankreatit, enflamatuvar bağırsak hastalıklarında ağrıyı azaltıcıdır. Safra taşına karşı doğal bir koruyucudur. Kan basıncını düzenler, osteoporoza karşı da koruyucu özellikleri bulunur.

 

KETEN TOHUMU: Omega 3 yağ asitleri ve diyet lifi açısından zengin olan keten tohumu sindirim sistemini ve bağırsakların sağlıklı çalışmasını destekler. Kan şeker ve kolesterolün dengede kalmasını sağlar.

 

KİMYON : Yüksek demir içeriği sebebiyle kansızlık tedavisinde oldukça etkili olan kimyon, astımla savaşır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

 

    

Görüntülenme:
92
Kategori:
Beslenme

Comments are closed.